Výpůjční služby

Dokumenty z našeho fondu Vám půjčíme domů, do studovny nebo do badatelny. Možnost výpůjčky určuje stáří a hodnota dokumentu a typ Vašeho členství.

Výpůjční služby nejsou zpoplatněny. Informace o jejich poskytování najdete v Knihovním řádu.

Typy výpůjček dokumentů

 


Výpůjčka domů

Výpůjčka do studovny

Výpůjčka do badatelny

 


 

Vypůjčení dokumentu z depozitářů

Depozitář Jenšten

Dokumenty z depozitáře Jenštejn si budete moci vypůjčit nejpozději následující otevírací den v 15 hodin; stihnete-li v otevírací den knihovny zadat požadavek do 11 hodin, vyzvedávat můžete již ten samý den od 15 hodin. Dokumenty si vyzvedněte do 8 pracovních dní od dodání; po uplynutí této lhůty je vrátíme zpět do depozitáře a budeme Vám účtovat poplatek za nevyzvednutí požadovaného dokumentu.

Depozitář Národní

Dokumenty uložené v depozitáři Národní pro Vás připravíme do půl hodiny. Dokumenty si vyzvedněte do 8 pracovních dní od dodání; po uplynutí této lhůty je vrátíme zpět do depozitáře a budeme Vám účtovat poplatek za nevyzvednutí požadovaného dokumentu.

Výpůjčení dokumentu z volně přístupného knihovního fondu ve studovně

Dokumenty volně přístupné ve studovně se půjčují v režimu: kdo dřív přijde, ten si titul půjčí. Většina fondu studovny je určena k prezenční výpůjčce, ale vybranou část dokumentů označenou bílým štítkem s černě natištěnou signaturou, nalepeným na hřbetu knihy, si můžete vypůjčit i domů.

Vypůjčení dokumentu z historického knižního fondu

Za běžného provozu připravíme tyto dokumenty k vypůjčení na termín, který navrhnete, nejdříve však na první otevírací den knihovny následující po zadání objednávky. Tyto dokumenty půjčujeme výhradně do badatelny v rámci jejích otevíracích hodin: pondělí–pátek, 9–16 hodin.