RIV

Aktuálně

15.11. Na stránkách RVVI byly zveřejněny prezentace ze setkání uživatelů IS VaVaI 2.0.

8. 9. Získali jsme informaci z RIV, že zřejmě na konci září budou přijímat opravy. Zatím nemáme konkrétní informace, jak to bude fungovat. Pokud budete chtít výmaz nebo opravu v RIV, zadejte požadavek,  a vyčkejte, budeme vás informovat.

Nový RIV bude zde: https://www.rvvi.cz/

1.6. 2016 – RIV, CEP, CEZ není v provozu

Vyjádření k Informačnímu systému VaVaI zde

10. 5. 2016

Poskytovatelé posílají požadavky na opravu záznamů. MSM – zaslal požadavky přes KNAV, MV zasílá požadavky přes ředitele.

Informace o tom jak postupovat budou zde.

II. pilíř

8. 3. 2016 – informace k II, pilíři a termín odevzdání dat předal ing. Horníček ředitelům pracovišť

II. pilíř je v současné době pozastaven, konkrétní pokyny předá ing. Horníček ředitelům ústavů.  Informace k II pilíři jsou zde.

RVVI schválila uplatnění záporných bodů při hodnocení výzkumných organizací:

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) schválila na svém zasedání 29. ledna 2016 uplatnění záporných bodů při hodnocení výsledků výzkumných organizací. Takzvané sankce se uplatňují v případě, že podle hodnoticích panelů nesplnil výsledek definici vědeckého výstupu a získal 0 bodů. Uplatnění záporných bodů se týká celkem 7,5 % všech výsledků, které byly ohodnoceny 0 body. Výše navrhovaných záporných bodů představuje 0,05 % celkové bodové hodnoty rozdělované v Hodnocení 2014.

„Ve vztahu k výdajům státního rozpočtu na výzkum, experimentální vývoj a inovace se nebude v případě uplatnění záporných bodů jednat o vysokou částku, sankce mají především výchovný charakter,“ upozornil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a předseda RVVI Pavel Bělobrádek. Dodal také, že Komise pro hodnocení výsledků výzkumných organizací je připravena komunikovat s jednotlivými poskytovateli, do jejichž kompetence spadají dotčené výzkumné organizace, způsob nápravy a vhodná opatření.

 

Důležité odkazy: